coutellerie.pl

Blog tematyczny związany z szeroko pojętą kuchnią.

KuchniaModa

Jak urządzić małą kuchnię? Odpowiadamy

Jak urządzić małą kuchnię? Odpowiadamy

Kuchnia to pomieszczenie, które jest wykorzystywane każdego dnia. Kojarzy się przede wszystkim z rodzinnym ciepłem oraz miłą atmosferą. Praktycznie każdy człowiek marzy o dużej, przestronnej kuchni, w której można nie tylko przygotowywać potrawy, ale ponadto spożywać je w gronie rodziny bądź zaproszonych gości. W wielu przypadkach metraż mieszkania na to nie pozwala. Istnieją jednak na to sprawdzone metody, dzięki którym bardzo łatwo można przekształcić optycznie małą kuchnię w przestronne pomieszczenie, co jest celem wielu osób.

Jak umeblować małą kuchnię?

Wiele osób nie wie, jak urządzić małą kuchnię. Na samym początku warto zadbać o właściwą kolorystykę. Okazuje się, że jasne barwy dominujące na kuchennych podłogach sprawiają, iż pomieszczenie wydaje się większe. Warto też dowiedzieć się, jak umeblować małą kuchnię. Istnieją na to sprawdzone sposoby, które pozwolą optycznie powiększyć to pomieszczenie. Meble powinny głównie znajdować się w równych liniach. Najlepiej, jeśli umieszczone są na jednym poziomie. Dzięki temu kuchnia sprawia wrażenie uporządkowanej, przez co zdecydowanie przestronniejszej. Co więcej, szafki nie powinny być masywne, ciemne oraz przytłaczające. Najlepiej zadbać o to, żeby meble w kuchni miały jaśniejszą barwę. Warto, żeby ich fronty zostały zrobione z materiałów odbijających światło, które optycznie powiększą kuchenną przestrzeń. Podobnie rzecz dzieje się z frontami zrobionymi ze szkła. Okazuje się, że szafki ze szklanym frontem mogą być od środka podświetlone, co zdecydowanie doda kuchni pożądanej lekkości. Lepiej nie stosować też wysokiej zabudowy meblowej. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku małej kuchnie będzie kupno niewielkich mebli. Powinny one pasować do koloru ścian.

Jak urządzić małą kuchnię?

Bardzo popularnym trikiem, stosowanym w celu optycznego powiększenia kuchni, jest umieszczanie nad blatem fototapety z perspektywą. Taki zabieg sprawia, że pomieszczenie będzie przestronniejsze. Natomiast ze względów czysto praktycznych fototapetę trzeba zakryć szkłem. Natomiast ściana przeciwległa ma zostać jasna. Lepiej nie podkreślać jej oraz nie dekorować, gdyż dodatkowo podkreśli to kształt małego wnętrza, czego przecież nikt nie chce.

Najlepsze sposoby na urządzenie małej kuchni

W czasie urządzania mniejszej kuchni dobrze zwrócić uwagę na to, iż podłużne pasy optycznie wydłużają to pomieszczenie. Mowa tutaj nie tylko o pasach na ścianach, ale też na posadzce w układzie podłużnym. Najlepiej postawić na pionowe półki regałów, ale też na wzory na ścianie. Bardzo istotnym elementem są lustra pełniące ważną funkcję w tworzeniu optycznie powiększonego pomieszczenia. Trzeba wiedzieć o tym, że lustra sprawiają wrażenie głębi, kiedy umieszcza się je w podłużnej linii nad blatem bądź po przeciwnej stronie mebli. Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że lustro nierzadko odwraca uwagę od ściany oraz optycznie powiększa proporcję kuchni. Z innej strony lustro odbija wszystko, o czym trzeba pamiętać w czasie aranżacji pomieszczenia.

.

Udostępnij