Ziemia i Woda – wrocławski Food Think Tank

Wczoraj w Galerii Dizajn BWA we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy towarzyszącej projektowi Ziemia i Woda kolektywu Food Think Tank. Potrwa ona do 25 kwietnia i gwarantuję, że wszyscy bardzo chcecie ją zobaczyć.

Autorzy przedstawiają się tak:

Food Think Tank to grupa fachowców z wielu dziedzin skupiona wokół wspólnego procesu edukacji i rozwoju. Motywem, który nas połączył jest nowa wizja kulinariów. Wychodzimy od rzeczy bardzo prostych i oczywistych – związanych z naturą, biologią – które przefiltrowane przez sposoby patrzenia, narzędzia, materie, którymi posługują się nasi specjaliści, pozwalają na spotkanie w zupełnie nowym punkcie. Tu powstaje nasz produkt.

Szefowie kuchni, naukowcy, studenci, artyści, rzemieślnicy, ceramicy, szklarze, muzycy, filmowcy, performerzy, barmani, bariści, rolnicy, copywriterzy - każdy z nas jest inny, pracuje w zupełnie innej materii i za pomocą zupełnie innych narzędzi, dzięki temu wnosi do wspólnej pracy coś innego.

więcej tutaj

O samym projekcie piszą zaś tak:

ZIEMIA I WODA to obecnie realizowany [czwarty] projekt edukacyjny. Łączy w swej strukturze fachowców z różnych dziedzin znów zainspirowanych żywiołami. Ziemia i woda  tym razem skłaniają nas do poszukiwań tego, co naturalne i tradycyjne, lecz nie zawsze komfortowe. Projekt zakończymy 21. kwietnia, a dzień później wydamy kolację dla 36. osob, w naszej otwartej na cztery godziny restauracji, wykopanej pod ziemią w Milejowicach.

Nie będę zdradzać Wam za dużo, koniecznie idźcie zobaczyć wystawę na własne oczy. Zdziwicie się z jak różnych i inspirujących perspektyw można patrzeć na jedzenie, przekonacie że mąka z robaków może pachnieć przeapetycznie, czy też że kiszona kapusta daje się ususzyć, a ryba - liofilizować. Wszystko robi duże wrażenie, a to wciąż tylko mała część fascynujących doświadczeń przeprowadzonych w ramach projektu. Kipi stąd profesjonalizm, który nie w niczym przeszkadza luźnej atmosferze i przyjacielskim relacjom między współtwórcami. Nietrudno zobaczyć i poczuć radość, którą sprawia im uczestniczenie w przedsięwzięciu. Ja już się nie mogę doczekać ciągu dalszego!

IMG_1475.jpg
IMG_1531.jpg

Galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

Czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00, w soboty w godzinach 11.00-15.00

Wstęp wolny