6. Kuchnia + Food Film Fest

Większość z Was lubi z pewnością gotować, część - skoro tu zaglądacie - także o jedzeniu czytać. O samej konsumpcji gdybać raczej nie muszę! A kto z Was lubi oglądać jedzenie na ekranie? Rezerwujcie w ten weekend dużo wolnego czasu - już jutro startuje 6. edycja Kuchnia+ Food Film Fest!

Tegoroczny program przeglądu to osiem bloków filmowych, w których zobaczyć będzie można najlepsze dokumentalne i  fabularne filmy poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia.

Z przyjemnością ogłaszam, że mam dla Was podwójne wejściówki na każdy z poniższych bloków:

Program filmowy 6. Kuchnia+ Food Film Fest

piątek, 21 listopada 2014
17:30 „Zdrowy jak jogurt?” oraz „Ziarno niezgody”
20:00 „Food Chain$. Rolnik czy niewolnik?”

sobota, 22listopada 2014
15:00 - „Dashi - esencja Japonii” oraz „Shoyu i sekrety japońskiej kuchni”
17:00 - „Gotowane i surowe - kulinarna podróż po Tajwanie”
19:30 - „Cook It Raw 2013 – Charleston” oraz „Na tropach generała Tso”

niedziela, 23listopada 2014
15:00 - „Kawior – czarne złoto” oraz „Kobiety i szampan” 17:00 „Kaiseki - menu Koyamy” oraz „El Celler de Can Roca - za kulisami najlepszej restauracji świata”
19:30 - „Uczta”

Więcej o każdej pozycji możecie przeczytać w programie na stronie kina.

Festiwal będzie ucztą filmową, ale nie tylko! Apetyt pobudzony smacznymi seansami będzie można zaspokoić nie wychodząc z kina - wszystko dzięki poczęstunkom przygotowanym przez lokalnych restauratorów.

W sobotę o 11:00 odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci, a wieczorem w hotelu Sofitel odbędzie się kolacja inspirowana filmem Na tropach generała Tso. Przygotują ją szefowie kuchni Justyna Słupska i Kuba Gutek. Menu pozostaje tajemnicą aż do sobotniego wieczoru, ale mistrzowie zdradzają, że widzów czeka degustacja pięciu dań inspirowanych klasyczną kuchnią polską. W niedzielę natomiast będzie miała miejsce śniadaniowa uczta przy dużych stołach kinowego bistro. Tę przygotują również młodzi wrocławscy szefowie kuchni, a menu opierać się będzie na ekologicznych produktach z lokalnych firm i gospodarstw.

Także w niedzielę, między 9:00 a 19:00, odbędzie się w kinie nasz znany i lubiany Wrocławski Bazar Smakoszy.

Co zrobić aby wygrać bilet?

Wystarczy wyrazić taką chęć w komentarzu - napisać na który film chcielibyście się wybrać z osobą towarzyszącą i dodać kilka słów wyjaśnienia dlaczego to właśnie Wam należy się wejściówka. Festiwal startuje za momencik, więc czas na odpowiedzi czekam do jutra (piątek, 21.11.14 r.) do godziny 11:00. Zostawiajcie adresy mailowe! :)