Kanapki lodowe

Pokazując Wam kilka dni temu ciastka, od razu zapowiedziałam, iż nie powstały one ot tak. Z przepisu wyszło sztuk dwadzieścia pięć - chcąc nie chcąc jedno zostałoby bez pary, zostało więc pochłonięte solo, w ramach testu. Szczęśliwie na tym udało mi się skończyć, dlatego na urodziny mojej siostry powstało równo 12 lodowych kanapek. Każda będąca prawdziwym ukojeniem wszelkiego marzenia o słodyczy - gwarantuję, że więcej niż jednej nie wciśniecie. Warto byłoby wykonać je samemu w 100%, ja jednak użyłam lodów z pudełka (głównie ze względu na brak czasu i ryzyko związane z brakiem doświadczenia w kwestii domowej produkcji). Mimo to (a także, nie oszukujmy się, po części również dzięki temu), wyszły pyszne, szalenie słodkie i idealne jako przekąska na upał. Może się okazać, że przechowywane długo zmrożą się za mocno (szczególnie kawałki czekolady w ciastkach) - należy wyciągnąć je na kilka minut przed zjedzeniem. Smacznego!

Kanapki lodowe

(12 dużych sztuk):

24 miękkie ciasteczka, np. z tego przepisu
1 litr ulubionych lodów

Ciastka pieczemy z wyprzedzeniem, muszą być całkowicie wystudzone.

Wszystkie działania muszą być podjęte wyjątkowo sprawnie, żeby lody nie zdążyły się rozpuścić. Pudełko należy wyciągnąć z zamrażarki i nożem odciąć lody od jego brzegów. Kostkę lodów wyłożyć na deskę i przekroić poziomo na 3 blaty (jeśli lody nie będą chciały wyjść z pudełka można na sekundę - dosłownie - umoczyć dno we wrzątku). W każdym z powstałych "plastrów" lodowych wykroić kubkiem lub foremką okrąg, umieścić go na jednym ciastku, przykryć kolejnym i przycisnąć. Zawinąć w folię aluminiową i zapakować do zamrażarki. Powtórzyć z resztą składników. Skrawki lodów pozostałe po wycinaniu również zebrać i zapakować do jednej kanapki (jej brzegi można wygładzić łyżeczką).

Do nadziania 12 kanapek można wykorzystać aż 2 litry lodów, wówczas każdą kostkę dzielimy wzdłuż jedynie na połówki. Takie kanapki są grubsze i efektowniejsze, ale ich wielkość może stanowić problem, zarówno dla kąta rozwarcia jamy ustnej jak i pojemności żołądka (--;.